O Nas

Home O Nas

 

Kim jesteśmy?

 

 

Drogi Rodzicu,
Pierwszy czerwca, to dla każdego dziecka szczególny dzień, dla nas też jest to dzień wyjątkowy, bo właśnie 1 czerwca 2023 r. przejęliśmy przedszkole językowo- artystyczne, Tęczowa Kraina. W tym pięknym, przytulnym miejscu, otoczonym naturą tworzymy Akademię Dobrego Mówcy, nasza koncepcja pracy z dziećmi wynika z wieloletniego doświadczenia zawodowego.
Oboje jesteśmy pedagogami pracującymi nad rozwojem werbalnym. Mąż, Tomasz Brawański jest doświadczonym logopedą i neurologopedą, specjalizuje się w pracy nad płynnością mowy, był wieloletnim wykładowcą na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, jest praktykiem z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Ja, Aleksandra Brawańska od dwudziestu ośmiu lat jestem nauczycielem języka angielskiego, prowadząc zajęcia z dziećmi, również w wieku przedszkolnym jak i nastolatkami i dorosłymi.
W świecie multimediów coraz rzadziej zwracamy uwagę na poprawność wypowiedzi, tempo mowy, akcent, czy dobór słów, jest to jednak istotny element naszego życia. Dobry mówca odnosi sukcesy w każdej dziedzinie, jest postrzegany jako człowiek szczęśliwy, spełniony i szanowany. Wiek przedszkolny to najlepszy czas aby rozpocząć kształtowanie u dzieci cech dobrego mówcy, w sposób naturalny, zabawowy będziemy kształcić tę umiejętność, wykorzystując taniec, zajęcia artystyczne, sportowe, naukę języków obcych jak również zapewniając dzieciom harmonijny rozwój pod opieką specjalistów: psychologów, pedagogów, logopedów i rehabilitantów.

 

 

Tęczowa Kraina to przytulne przedszkole z dwoma oddziałami:
grupą dzieci młodszych i grupą dzieci starszych.

Gwarantujemy edukację i opiekę na najwyższym poziomie.

Ciepła i rodzinna atmosfera, to wyróżnik naszego Przedszkola. Naszym celem jest stworzenie przyjaznej, rodzinnej atmosfery, zapewniającej dzieciom jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji.

W codziennej pracy kładziemy nacisk przede wszystkim na wzbudzenie w dzieciach ciekawości świata, poznawania  rzeczy nowych i nieznanych. Zapewniamy ciekawy program, dzięki któremu Państwa dzieci zdobywają w niewymuszony sposób wiedzę i umiejętności stanowiące podwaliny nie tylko dla nauki w szkole, ale i dorosłego życia. Nauczanie i pokazywanie tolerancji oraz współżycia w grupie, stanowi główne wyzwanie dla przyjaznej, wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej.

 

 

Nasza placówka realizuje PROGRAM zgodny z podstawą programową MEN.

Na podstawie art.82 ust.1 i 3 ustawy z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty (Dz.U. Nr 256/04/2572 z późn.zm.) Gmina Cieszyn w dniu 12 września 2012 roku dokonała wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Niepubliczne Przedszkole językowo-artystyczne Tęczowa Kraina pod numerem 16/12.

Dlaczego warto wybrać nasze Przedszkole?

Nasza droga nauczania

Podstawą jest dla nas dbanie o przyjazną i ciepłą atmosferę oraz komfort pracy zarówno dzieci jak i pracowników, bo tylko to gwarantuje prawidłowy rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci, co zwiększa efekty edukacyjne.

W swojej pracy staramy się wykorzystywać wszelkie metody i formy pracy, które wspomagają rozwój naszych Wychowanków.

Dzięki organizacji naszego przedszkola, która zakłada małe około 20-to osobowe grupy, nauczyciele maja możliwość maksymalnego wykorzystania swojej wiedzy i doświadczenia. Mogą dotrzeć do każdego dziecka i zorganizować najlepszą dla jego indywidualnych potrzeb, linię nauczania i wychowania.

Wykwalifikowana Kadra Pedagogiczna

W Tęczowej Krainie kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych, młodych, kreatywnych  i pełnych entuzjazmu nauczycieli. Na stałe zatrudnionych jest troje nauczycieli posiadających dużą wiedzę oraz doświadczenie w pracy z dziećmi.

Okresowo przyjmujemy również praktykantów, w tym charakterze szczególnie mile widziani są studenci ostatnich lat edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Poza nauczycielami zatrudnionymi na stałe, w skład zespołu sprawującego opiekę nad dziećmi wchodzą też specjaliści z różnych dziedzin m.in.: psycholog, logopeda, stomatolog.

Wyposażenie w naszym Przedszkolu

Na potrzeby przedszkola przygotowaliśmy od podstaw  dom wolnostojący o powierzchni niemal 200m2 spełniający wymogi bezpieczeństwa i higieny ( Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Powiatowej Straży Pożarnej).

Budynek znajduje się w spokojnej okolicy w otoczeniu zieleni 5 minut od centrum Cieszyna. Obiekt otoczony jest ogrodem, co umożliwia dzieciom wesołe zabawy na świeżym powietrzu.

Nasze przedszkole wyposażone jest w nowoczesne i atrakcyjne pomoce dydaktyczne, zabawki i meble cenionych producentów, co zapewnia wysoką jakość, wszystkie niezbędne certyfikaty, a przede wszystkim komfort korzystania. Wszystko to gwarantuje rozwijanie twórczego myślenia i oddziaływanie na wyobraźnię Państwa dzieci, co pozwoli im na lepsze, szybsze i bezstresowe przygotowanie do nauki w szkole.

Co dzieci robią w naszym Przedszkolu?

Wiek przedszkolny to okres szybkich zmian rozwojowych, mający swe konsekwencje w dalszym życiu człowieka. Wychowanie przedszkolne to czas wspomagania dziecka, czyli tworzenia mu optymalnych warunków rozwoju i czuwania nad kierunkiem zmian. W procesie tym należy pomagać wychowankowi rozwijać różnorodne umiejętności, takie jak samodzielność, kreatywność, umiejętność dostrzegania problemów, planowania i realizowania zadań, kompetencje społeczne oraz postawy kształtowane w relacjach ze środowiskiem społeczno-przyrodniczym i kulturowym.

Opinie Rodziców
Angelika Nalepka

Polecam!

Szyms Kucharczyk

Polecam!

Umiejętności i doświadczenie
Zajęcia językowe90%
Zajęcia artystyczne70%
Zajęcia z rytmiki15%
Nauki ścisłe15%
Zajęcia Społeczne90%
Zajęcia przyrodnicze45%
Edukacja zdrowotna80%
Zajęcia poznawcze85%
Poznaj nas bliżej!
Zainteresowało Cię nasze Przedszkole? Odwiedź nas ze swoim maluchem! Zapraszamy! 🙂
Poznaj nasz Zespół

W naszym Przedszkolu pracują osoby z doświadczeniem w pracy z dziećmi, potrafiące odnaleźć z nimi wspólny język i pomóc im wydobyć z siebie najlepsze cechy, a także nauczyć wszystkiego co jest dla nich niezbędne, jednocześnie przygotowując do dalszej edukacji.

Aleksandra Brawańska
Dyrektor, Nauczyciel
Nauczyciel języka angielskiego i pedagog z dużym doświadczeniem, lubiący pracę z dziećmi i nowe wyzwania.

Opiekun przedszkola i wsparcie wychowawcze w każdej sytuacji.

   
Marcelina Polok
Nauczyciel
Marcelina, choć Cysia ją zwą.
Tęczowa Kraina to od niedawna jej drugi dom.
Tańczy, śpiewa i maluje, to są rzeczy, w których dobrze się czuje.
Tworzy rozmaite cuda, tu pomoże, tam wysłucha.
Zawsze jest pełna pogody ducha.
Co dzień rano do swej pracy mknie czym prędzej.
By powitać nowe twarze i radości wnieść w nadmiarze.
Całe serce dzieciom daje.
I ogrom miłości ciągle im rozdaje.
   
Pani Klaudia
Nauczyciel

Pani Klaudia chodź jest młoda
to pomysłów cała głowa.
Uśmiechy dzieciom rozdaje i pomaga im wytrwale.
Gdy potrzeba to pocieszy, no bo uwielbia swe dzieci.
Znajdzie czas na nauk parę i rzecz jasna na zabawę.
Zdjęcia ciekawe robi, bo się nudy bardzo boi.

   
Pani Martyna
Nauczyciel

Pani Martyna to specjalistka od zamieniania zwykłych chwil w niezapomniane przygody.
Jest również niezrównaną mistrzynią dobrej zabawy i najlepszą przyjaciółką,
jaką każde maluchy mogłyby sobie wymarzyć.
Pod jej opieką każde dziecko czuje się jak mały bohater wielkiej przygody,
a przedszkole staje się magicznym miejscem, gdzie nauka to przyjemność,
a każdy dzień to nowa, kolorowa strona w przedszkolnej księdze przygód.

   

 

Tomasz Brawański
Logopeda i neurologopeda, koordynator opieki psychologiczno- pedagogicznej w przedszkolu.
Pedagog z dużym doświadczeniem, pracownik Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Cieszynie.
Wieloletni wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w zakresie logopedii . Praktyk, lubiący
pracę z dziećmi.
Monika Sikora
Nauczyciel
Pani Monika z uśmiechem na twarzy, od rana o zajęciach z dziećmi marzy! Ciekawe zabawy i piosenki proponuje! Obrazki, pokazy, zdjęcia i angielskie słówka – to jest wspólna jej i dzieci wędrówka!
 •  
Izabela Gąsiorowska
Nauczyciel
Pani Iza jest kochana, dobra, miła – tak jak Mama! Często się uśmiecha, rzadko nas gani. Nie grozi z nią nam nuda, jak trzeba to uda nawet wielkoluda! Każdy zuch to wie, że pani Iza z chęcią przytuli się! A przy okazji zrobi foteczkę, by dzieci miały śliczną pamiąteczkę!
   
Pani Gabrysia
Nauczyciel

Pani Gabrysia przychodzi do pracy z uśmiechem no bo jest aniołem.
Pomaga, wspiera i oczarowuje swym uśmiechem,
otwartością no i niezwykłą wręcz cierpliwością.
Kocha wszystkie dzieci jak swoje i… uważnie słucha.